زیرنویس سریال,دانلود زیرنویس فیلم,زیرنویس,دانلود زیرنویس فارسی سریال,دانلود زیرنویس,زیرنویس فیلم,زیرنویس فارسی فیلم,زیرنویس فارسی,دانلود زیرنویس سریال,دانلود زیرنویس فارسی,زیرنویس فارسی سریال,دانلود زیرنویس فارسی فیلم و سریال,دانلود زیرنویس فیلم و سریال,مرجع دانلود زیرنویس فارسی

نقد و بررسی فیلمی جذاب با عنوان «هیولایی فرا می خواند»

نقد و بررسی فیلمی جذاب با عنوان «هیولایی فرا می خواند»


نقد و بررسی فیلم جدید A Monster Calls 2016


A Monster Calls 2016نقد فیلم هیولایی فرا می خواند : زمانی که بیماری سرطان در یک مادر تنها (Felicity Jones) شناسایی می شود، پسر جوان او، "کانر" (Lewis MacDougall)  توسط اخبار مورد توجه قرار می گیرد. او از نجات جان مادر خود نا امید شده و ترس از دست دادن او در وجودش رخنه کرده است. در طول روز، با توجه به اذیت دیگر دوستانش، او از هم سن و سال های خود جدا شده و با حمایت محدود از مادربزرگ خود (Sigourney Weaver) و پدرش که حضور فیزیکی زیادی ندارد ( Toby Kebbell ) عصرهای خود را صرف کمک و راحتی به مادر مریض خود می کنددر کنار عدم قاطعیت و درد، "کورنر" یک شب توسط صدایی شبیه درخت ( Liam Neeson) از خواب بیدار می شود و صدا به او قول می دهد که برایش سه داستان تعریف کند و در عوض او باید از کابوس های شبانه اش با او حرف بزند. در این میان مسئولیت آشکار کردن یک حقیقت پنهان با کانر خواهد بود. در کنار ترس او از هیولا، کانر شروع به نگاه کردن به ملاقات کننده فراطبیعی اش می کند، به داستان گوش می دهد به امید اینکه مادر خود را از مرگ نجات دهد، تنها برای درک واقعیت که مردم واقعی، و زندگی واقعی بسیار پیچیده تر هستند.این فیلم توسط "جی. ای بایونا"  (J. A. Bayona)کارگردانی شده و فیلمنامه آن توسط "پاتریک نس" بر اساس یک ایده از نویسنده به نام "سیبحان دود"  نوشته شده است. فیلم "هیولایی فرا می خواند" (A Monster Calls) یک سفر پیچیده به دنیایی است که در آن بیماری، از دست دادن و عدم قاطعیت انسان به خوبی در پایان فیلم به تصویر کشیده شده است. همچنان، چیزهای کوچک، لحظات آرام و حقیقت های ساده انسان است که فیلم "هیولایی فرا می خواند" را استثنایی می کند و داستان امید را به صورت غم و غصه نشان می دهد.


نقاط قوت اصلی فیلم، جلوه های ویژه آن است که به لطف لایو اکشن، بسیار طبیعی از کار در آمده است و از این نظر می تواند یکی از بهترین فیلم های سال باشد.اما این داستان فیلم است که مخاطب را به چالش می کشد. داستان اصلی فیلم در مورد نجات کانر از قلدرهای مدرسه یا نجات مادرش نیست، بلکه داستان حقیقی شدت خشم و اندوهی است که وجود او را در برگرفته و باید رها شود. بازیگر نقش اول، اگرچه تجربه بازیگری را در مدت زمان کوتاهی آغاز کرده اما چنان نقش خود را به خوبی ایفا می کند که همین فیلم نیز برای به یاد سپردن او کافی است.


شاید داستان فیلم، موضوعی عامه پسند نباشد، اما داستانی است که کم و بیش به دل هرکسی می نشیند و مفاهیم والایی را منتقل می کند.


.

نظرات کاربران

۰ نظر 

    لطفا قبل از ارسال دیدگاه خود، موارد زیر را به دقت مطالعه کنید :

    =-=-=-=-=-=-==-=-=

  1. دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.
  2. دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.