Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/neshanin/public_html/khcarpet/wp-content/themes/ParsiSubv3/header.php on line 1
دانلود قسمت 2 فصل دوازدهم سریال Supernatural | دانلود فیلم و سریال و زیرنویس

زیرنویس سریال,دانلود زیرنویس فیلم,زیرنویس,دانلود زیرنویس فارسی سریال,دانلود زیرنویس,زیرنویس فیلم,زیرنویس فارسی فیلم,زیرنویس فارسی,دانلود زیرنویس سریال,دانلود زیرنویس فارسی,زیرنویس فارسی سریال,دانلود زیرنویس فارسی فیلم و سریال,دانلود زیرنویس فیلم و سریال,مرجع دانلود زیرنویس فارسی

دانلود قسمت 2 فصل دوازدهم سریال Supernatural

Supernatural


دانلود فصل 12 قسمت دوم


دانلود رايگان از فارس فيلم


فصل اول با بازگشت به ۲۰ سال قبل و نمایش حمله یک شیطان به مری وینچستر (سامانتا اسمیت)، مادر سم (جرد پادالکی) و دین وینچستر (جنسن اکلس) و کشته شدن او آغاز می‌شود. پس از ۲۰ سال، پدرشان که از زمان مرگ همسرش به شکار موجودات شرور فراطبیعی مشغول شده، حین یک شکار گم شده است. دین، از سم کمک می‌خواهد ولی سم به علت مسائل قبلی با پدرش، نسبت به رفتن با دین بی میلی می‌کند. سرانجام سم برای کمک موافقت می‌کند و برادرها رهسپار می‌شوند. زمانی که به دنبال پدرشان می‌گشتند، جسیکا (آدریان پالیکی)، دوست دختر سم، طی حادثه‌ای ماوراطبیعی، مشابه حادثه‌ای که برای مادرشان اتفاق افتاد، کشته می‌شود. سم به‌خاطر ناتوانی در محافظت از او احساس گناه می‌کند؛ در نتیجه از دانشگاه رفتن منصرف می‌شود تا چیزی که دوست دخترش را کشته است را شکار کند.


در حین جستجو برای موجودی که جسیکا و مادرشان را کشته است، سم و دین به دنبال پدرشان می‌گردند و از طریق جنگ با شیطان‌های ماوراطبیعی به دیگران کمک می‌کنند. آن‌ها به همه جای آمریکا سفر می‌کنند و به تدریج شواهدی را می‌یابند، که باعث پیداشدن پدرشان می‌شود. پس از پیداکردن پدرشان، او به سم و دین می‌گوید که متوجه‌شده موجودی که آن‌ها به دنبالش هستند، شیطانی به‌نام ازازل (با نام مستعار شیطان چشم‌زرد) است که به دنبال هفت‌تیری مرموز می‌گردد، به‌نام کلت پاترسون که قادر به کشتن هرچیزی است. در انتهای این فصل و پس از شکست در کشتن ازازل، هر سه در یک حادثه رانندگی که مسبب آن شیطانی دیگر بوده است، به شدت زخمی می‌شوند.


قبل از ورود سوپرنچرال به‌عنوان یک مجموعه تلویزیونی، اریک کریپک، نویسنده و خالق این داستان، به مدت ده سال برروی توسعه آن کار کرده بود. از آنجا که او پیش از این مجموعه تارزان را برای شبکه دابلیوبی نوشته بود، فرصت جدیدی برایش ایجاد شد که ایده جدیدی به شبکه ارائه کند.[۱۱] او داستان سوپرنچرال را با توجه به افسانه‌های محلی که او در دوران کودکی‌اش شیفته آن شده بود، ساخت.[۱۲] اگرچه او سوپرنچرال را به‌عنوان یک فیلم پیش‌بینی کرده بود،[۱۱] او چندین سال ناموفق را برای ایجادش به‌عنوان یک مجموعه تلویزیونی صرف کرد.[۱۳] کریپک خواهان مجموعه تلویزیونی با داشتن سفر جاده‌ای بود. او دراین باره به روزنامه نیویورک تایمز می‌گوید:این احساس را می‌دهد که این روش، بهترین شیوه برای انتقال این نوع از داستان است؛ چرا که خالص، ساده و منحصر به فرد آمریکایی است... این داستان‌ها باید در این شهرهای کوچک در سراسر کشور وجود داشته باشند، چرا که حس بسیاری برای وارد یا خارج شدن به این نوع از داستان‌ها را می‌دهد.

کریپک تصمیم گرفت که این دو شخصیت از لارنس، کانزاس باشند که نزدیکی آن به گورستان استال، یک مکان معروف برای افسانه‌های محلی، از دلایل خود برای این تصمیم بود. زمانی که نوبت به نام دو شخصیت اصلی سریال رسید، کریپک نام آن دو را برای ادای احترام به رمان سفر جاده‌ای جک کرواک، با نام در جاده، «سال» و «دین» انتخاب کرد. بااین حال تهیه‌کنندگان شبکه، نام «سال» را برای شخصیت اصلی نامناسب دانستند و نام «سم» را جایگزین آن کردند.


هم‌چنین برای نام خانوادگی برادران نیز، به‌عنوان اشاره به نام هریسون فورد، «هریسون» در نظر گرفته شده بود. بااین حال، به دلیل زندگی سام هریسون در کانزاس و به دلایل قانونی، این نام نیز تغییر پیدا کرد.[۱۶] ترکیب علاقه کریپک به عمارت وینچستر و تمایلش به ایجاد مجموعه‌ای با احساسی از «مدرن غربی»، باعث شد تا نام «وینچستر» برای نام خانوادگی دو شخصیت اصلی سریال انتخاب شود. هم‌چنین قرار شد تا نام «جک» نیز به‌عنوان نام پدر این دو شخصیت انتخاب شود؛ ولی بااین حال، این نام نیز به مشکل خورد. به دلیل سکونت یک جک وینچستر در کانزاس، کریپک دوباره مجبور به تغییر نام به «جان» شد.


ما می‌گوییم که این [داستان مجموعه] یک وسترن مدرن آمریکایی است — دو تفنگ‌دار که به شهرها وارد می‌شوند، با مردمان بد مبارزه می‌کنند، دختران را می‌بوسند و در هنگام غروب آفتاب از شهر خارج می‌شوند. ما همیشه از همان ابتدا صحبت می‌کردیم که اگر می‌خواهید کابویی داشته باشید، باید اسبی قابل اعتماد برای آن‌ها فراهم سازید.

—اریک کریپک در زمان تصمیم‌گیری برای افزودن ایمپالا به مجموعه.
در ادامه، کریپک با برنامه‌های تلویزیونی، مانند کلید اخطار آمیلیا و نایت رایدر برای انتخاب اتومبیل مجموعه در ارتباط قرار گرفت. او در ابتدا موستانگ ۶۵ را برای ماشین مجموعه در نظر گرفته بود، اما همسایه‌اش او را متقاعد به تغییر آن به ماشین ایمپالا ۶۷ کرد؛ چون که می‌توان فردی را در صندوق عقب ماشین قرار داد و زمانی که مردم در کنار چراغ آن توقف می‌کنند، می‌توان درهای ماشین را قفل کرد.[۱۵] کریپک افزود: «این همانند یک روت‌ویلر از نوع ماشین است و من فکر می‌کنم که بخاطر آن اعتباری برای طرفداران اتومبیل می‌افزاید. ماشینی مهاجم و عضلانی است و فکر می‌کنم که این چیزی است که مردم در پاسخ آن هستند و به همین دلیل است که به خوبی با تن سریال متناسب است.»


کریپک قبلاً مجموعه را به مدیر اجرایی فاکس، پیتر جانسون معرفی کرده بود و هنگامی که جانسون به سرزمین عجایب صدا و سیما به‌عنوان مدیر تلویزیون نقل مکان کرد، او با کریپک تماس گرفت.در ادامه جانسون به‌عنوان همکار تهیه‌کننده اجرایی انتخاب شد، که مالک سرزمین عجایب صدا و سیما ام‌سی‌جی، به‌عنوان تهیه کننده اجرایی بود و با شرکت تولیدکننده مجموعه، شروع به ساختن قسمت اول سری به‌نام آغاز، کرد. قبل از آن که مجموعه بتواند فیلم‌برداری شود، مسائل نمایش‌نامه نیاز به بررسی داشت. در نوشته اصلی، برادران توسط پدرشان بزرگ نشده‌اند و ترجیحاً توسط عمه و دایی خود بزرگ شدند؛ بنابراین، هنگامی که دین در قسمت آغاز به کمک سم می‌آید، او باید سم را متقاعد کند که سوپرنچرال وجود حقیقی دارد. به همین دلیل، کریپک متوجه شد که این داستان را بیش از حد پیچیده می‌کند و آن را با پیتر جانسون دوباره بطوری طرح کرد که پدر آن‌ها برادران را برای شکارچی بودن بزرگ کرده است.[۱۹] در ادامه نمایش‌نامه تغییرات بسیاری کرد. یکی از این تغییرات اصلی برای جسیکا، دوست دختر سم بود که او را به‌عنوان یک شیطان نشان داده شود، که باعث برانگیختن سم برای پیوستن به دین در جاده بود. بااین حال، کریپک احساس کرد که مرگ جسیکا برای برانگیختن سم مناسب تر بوده است. پس مجبور شد که او را هم به همان شیوه‌ای که مادر سم کشته شده بود، به قتل برساند. یکی دیگر از تغییرات این بود که سم باور کرده بود که دین به یک قاتل زنجیره‌ای تبدیل شده که پدر خود را کشته و پدرشان در مکان مرگ جسیکا کشته شده است. فیلم‌برداری قسمت آغاز به دیوید ناتر، که قبلاً با کریپک در تارزان همکاری کرده بود، سپرده شد.[ هنگامی که سری در نهایت نهایی شد، باتوجه به درخواست کریپک که خواهان کار با کسی که تجربهٔ تهیه‌کنندگی داشته باشد، بود، استودیو رابرت سینگر را به‌عنوان تهیه‌کننده اجرایی انتخاب کرد. جان شیبان نیز با توجه به کارهای قبلی خود بر روی پرونده‌های اکس و برای کمک به طراحی اساطیر مجموعه، به‌عنوان همکار تهیه‌کننده اجرایی استخدام شد.


نویسندگی
پس از خروج خالق مجموعه، اریک کریپک از نقش مجری طرح، نقش آن برای سرا گمبل (تصویر راست) برای فصل‌های شش و هفت، و جرمی کارور (تصویر چپ) برای فصل هشت تا به امروز در نظر گرفته شد.
اعضای گروه نویسندگان در فصل اول شامل کریپک و پنج نویسنده دیگر، و دستیارانی برای کمک به تحقیق برای افسانه‌های محلی هر شهر بودند.[۱۱] بیشتر کار انجام شده در نوشتن سری دارای اشتراکات فراوانی است، که اغلب باعث جداشدن نویسندگان به دو گروه می‌شود. در آغاز هر فصل، نویسندگان گردهم آورده شده و ایده‌های خود را ارائه می‌کنند؛ و سپس داستان به یک نویسنده خاص اختصاص می‌یابد که مسئول توسعهٔ آن را دارد. هر ایدهٔ داستانی در هیئت مدیره برشمرده می‌شود، و کریپک و باب سینگر تغییرات لازم را انجام می‌دهند. پس از آن، نمایش‌نامه نوشته می‌شود؛[۲۶] و در انتها کریپک به بررسی آن می‌پردازد که مطمئن شود که تن آن مانند دیگر قسمت‌ها است.[۱۱] کریپک این کارها را برای انجام در فصل اول بسیار دشوار می‌دانست، اما احساس می‌کرد که با اتمام فصل دوم و آغاز فصل سوم آسان تر خواهد شد؛ چرا که اعضای گروه با روند کار آشنا خواهند شد.


سبک سوپرنچرال تحت تأثیر فیلم‌هایی هم‌چون پولترگایست، — رخ دادن اتفاقاتی ترسناک در یک خانواده — مرده شریر ۲ و گرگ‌نمای آمریکایی در لندن — داشتن سبک کمدی مخلوط در سبک ترسناک آن — قرار گرفته است. کریپک در اظهار نظر سابق خود گفته بود: «این ایده‌ای است که وحشت و ترس می‌تواند در حیاط خلوت خودتان اتفاق بیفتد چه تعداد از بینندگان باید در مورد خون‌آشام‌ها در قلعه گوتیک نگران باشند؟»[۱۵] دو خواهر و فیلم‌های ترسناک آسیایی همانند چشم، جو-آن، و حلقه از دیگر فیلم‌هایی بودند که مجموعه تحت تأثیر آن‌ها قرار گرفته بود.این همیشه یک نمایش در مورد خانواده بوده است.

—اریک کریپک
با توجه به گفته‌های اریک کریپک، مجموعه دراصل درنظر گرفته شده بود که برروی هیولاهای هفته متمرکز شود؛ سم و دین وینچستر صرفاً «یک موتور بودند تا ما را در داخل و خارج فیلم‌های ترسناک مختلف هر هفته قرار دهند».[۳۰] تمایل او تنها این بود که به ترساندن مردم بپردازد.[۳۱] با این حال، در چند قسمت، کریپک و مدیر اجرایی، باب سینگر متوجه عملکرد جرد پادالکی و جنسن اکلس روی صحنه شدند؛ که این موجب تغییر برای تمرکز بیشتر سری بر روی برادران درعوض هیولاها بود. به گفته کریپک، «... گاهی اوقات ما حتی نبایست هیولاها را تا ورودشان به طور ناگهانی داشته باشیم، زمانی که تمام احساس وحشت، نگرانی و درام انجام شده است.»


بر خلاف دیگر مجموعه‌ها با «اساطیر بی‌پایان» مانند لاست، علی ترجیح به ساده‌تر نگه‌داشتن افسانه‌ها و اساطیر سوپرنچرال کرد و گفت: «این بسیار سخت است که فصلی را پس از فصل دیگر، و پس از آن فصل، فصل دیگری را با رمز و رازی ادامه دهیم و پس از آن پاسخی را ارائه کنیم که رضایت بخش باشد.» او ترجیح می‌دهد که ساختار مجموعه مانند قسمت‌های پیشین سری پرونده‌های اکس باشد، که هر قسمت اساطیری داشته که فقط در قسمت خود گسترش یافته باشد. با استفاده از این فرمت، بیننده دیگر مجبور به داشتن دانش قبلی از اساطیر به منظور تماشای این مجموعه نیست، که بیننده را قادر به پیوستن به مجموعه در هر زمانی می‌کند.


افکت‌ها
اگرچه شرکت‌هایی برای کار بر روی قسمت آغاز استخدام شده بودند، — مانند انتیتی اف‌اکس برای جلوه‌های بصری — اما گروه‌های افکت در حال حاضر به طور انحصاری برای مجموعه کار می‌کنند.[۳۴] ایوان هایدن سرپرست جلوه‌های بصری است، و با بسیاری از سطوح کارکنان تولید کار می‌کند. قبل از تولید، هایدن باید باتوجه به نمایش‌نامه، به دنبال جلوه‌های بصری امکان‌پذیر برای آن برود. سپس او یک جلسه با نویسندگان می‌گذارد، و پس از حل و فصل در طرح اثر استفاده از افکت‌ها و جلوه‌های بصری، آن را با جلوه‌های ویژه و شیرین کاری‌ها متناسب می‌کند. هم‌چنین هایدن در طول فیلم‌برداری در صحنه حاضرشده که به کارگردان در درستی فیلم‌برداری صحنه‌ها برای جلوه‌های بصری کمک کند؛ که از جمله آن‌ها تضمین اینکه بازیگران به مکان صحیحی که بعداً در آن جلوه‌ها قرار داده می‌شود، نگاه می‌کنند. پس از آن، سپس او با ویراستاران ملاقات می‌کند. یکی دیگر از جنبه‌های بخش جلوه‌های بصری همراه آمدن آن با قوانین و فیزیک برای هر موجود فراطبیعی است.هر چند قوانین درصورت مفید بودن داستان اغلب نادیده گرفته می‌شوند.


موسیقی
سوپرنچرال اگر چه از سازهای سنتی مانند گیتار و ویولن سل استفاده می‌کند، اما در مجموع از موسیقی ارکستری سنتز تشکیل شده است. سازها و ابزارهای ویژه‌ای نیز در قسمت‌های خاصی از سریال استفاده می‌شود، مانند موسیقی انجیل بلوزی که توسط یک پیانوی شکسته در قسمت ایمان اجرا می‌شود. برخلاف دیگر مجموعه‌های تلویزیونی، سوپرنچرال از دو آهنگ‌ساز استفاده کرده است: کریستوفر لنرتز و جی گروسکا.[۳۶] هر آهنگساز هر قسمتی را طبقه‌بندی کرده و پس از ساختن آهنگ که معمولاً برای هر قسمت حدود ۳۰ دقیقه است، آن را ارائه می‌دهد. آهنگ‌ساز تم‌ها را برای قسمت و شخصیت خود نوشته، و با آهنگ‌ساز دیگر نقطه اشتراک‌های قطعه را بررسی می‌کنند. پس از این‌کار، قطعه جدیدی را با وجود اشتراک‌های بررسی شده، تصنیف می‌کنند.


در حالی که قطعه‌های اصلی در قسمت استفاده می‌شود، یکی دیگر از جنبه‌های مهم موسیقی در این مجموعه، استفاده از راک کلاسیک است. بسیاری از آهنگ‌ها از مجموعه‌های خصوصی کریپک هستند؛ اگرچه یکی از گروه‌های مورد علاقه او – لد زپلین – بیش از حد برای استفاده گران است. عناوین برخی از قسمت‌ها نیز از ترانه‌ها لد زپلین گرفته شده‌اند.[۳۸] مجموعه از گروه‌های مختلفی هم‌چون بلو اویستر کالت، بد کمپانی، استیوی ری وان، راش، بوستون، تیریونف و ای‌سی/دی‌سی استفاده کرده است. در آخرین قسمت از هر فصل، ترانه «ادامه بده پسر خودرای من» از گروه کانزاس در صحنه‌های آغازین پخش می‌شود.[۳۹]


مکان فیلم‌برداری
هرچند قسمت آغاز در لس آنجلس فیلم‌برداری شده بود، اما فیلم‌برداری اصلی در ونکوور، بریتیش کلمبیا انجام شده؛[۲۱] که در محل‌های متفاوتی است. همانند قسمت «مرده در آب» که در دریاچه بونتزن،[۴۰] و صحنه‌های پایانی «سیمون گفت» که در سد کلیولند فیلم‌برداری شد.[۴۱] دیگر مکان‌های مورد استفاده در مجموعه اغلب برای دو یا سه بار با تغییرات صحنه مورد استفاده مجدد قرار گرفته است.[۴۲] همانند پارک هریتیج در برنابی که هم به‌عنوان گورستان در آسمان قرمز در صبح، و هم برای کلبه شیرینی‌های زنجبیلی در قسمت قصه‌های زمان خواب مورد استفاده قرار گرفته است.[۴۳] هم‌چنین، بیمارستان ریورویو در کوکیتلام صحنه‌های بسیاری را در سری پوشش داده است؛ که تیمارستان قسمت «تیمارستان»،[۴۴] بیمارستان قسمت «در زمان مرگ من»،[۴۵] و زندان قسمت «آبی‌های زندان فولسوم» از جمله آن‌ها است.


Supernatural is an American fantasy horror television series created by Eric Kripke. It was first broadcast on September 13, 2005, on The WB, and subsequently became part of successor The CW's lineup. Starring Jared Padalecki as Sam Winchester and Jensen Ackles as Dean Winchester, the series follows the two brothers as they hunt demons, ghosts, monsters, and other supernatural beings. The series is produced by Warner Bros. Television, in association with Wonderland Sound and Vision. Along with Kripke, executive producers have been McG, Robert Singer, Phil Sgriccia, Sera Gamble, Jeremy Carver, John Shiban, Ben Edlund and Adam Glass. Former executive producer and director Kim Manners died of lung cancer during production of the fourth season.


The series is filmed in Vancouver, British Columbia and surrounding areas and was in development for nearly ten years, as creator Kripke spent several years unsuccessfully pitching it. The pilot was viewed by an estimated 5.69 million viewers,and the ratings of the first four episodes prompted The WB to pick up the series for a full season. Originally, Kripke planned the series for three seasons but later expanded it to five. The fifth season concluded the series' main storyline,[4] and Kripke departed the series as showrunner. The series has continued on for several more seasons with new showrunners, including Sera Gamble, Jeremy Carver, Robert Singer and Andrew Dabb. The series was renewed for an eleventh season,which premiered on October 7, 2015. With its eleventh season, Supernatural became the longest-running North American fantasy series. The series has been renewed for a twelfth season, which premiered on October 13, 2016.

نظرات کاربران

۰ نظر 

    لطفا قبل از ارسال دیدگاه خود، موارد زیر را به دقت مطالعه کنید :

    =-=-=-=-=-=-==-=-=

  1. دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.
  2. دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/neshanin/public_html/khcarpet/wp-content/themes/ParsiSubv3/footer.php on line 1